YAŞAYAN VE YAŞATANÇağımız Dergisi,

Bilindiği gibi yüzyıllar boyunca zamanımıza kadar devam eden birçok sanat dalları ve örnekleri mevcuttur.
Bir toplum muhakkak ki tarihi ve sanat ile tanınan ve ölçülen varlıktır.Bunları icra eden, yaşayan yaşatan sayısız anılması gereken şahsiyetler, büyükler gelip geçmiştir. Bunlar hep birer birer tarihe yazılmışlar, anılmışlar, gönüllerde yaşatılmışlardır. Üstün gayret sarfederek dehalarını ortaya koyup yaşatmışlardır. İşte unutulmaması gereken bu güzel sanat dallarından çok güzel örnekler, çok güzel miras bırakanlardan birisi de Sedefçilik’ tir. 16.ncı yüzyılda yaygınlaşmaya başlayan Sedefçilik sanatı, çeşitli sanat erbapları tarafından öne çıkan bir çok güçlüklere ve zor koşullara rağmen günümüze kadar yaşatılmaya çalışılmıştır. 17.nci yüzyılda 100 civarında Sedefçi atölyesi ve 1900’ lü yıllardan sonra 5 – 6 Sedefçi atölyesi kalabilmiştir.  Devamı için..

BİZ KİMİZ

BİZ KİMİZ

Türk Musikisi enstrumanı olan Klasik Kemençe ve Türk el sanatı olan sedefçiliğe olan ilgimizi ve calışmalarımızı sanat sever dostlarımız ile paylaşmak üzere Sedefhane atölyemizde faaliyetlerimize devam etmekteyiz.
TEZGAHIMIZ
Osmanlı' dan günümüze kaybolmaya yüz tutmus Türk el sanatı olan Sedefçilikte kullanılan eski bezeme malzemelerini Sedefhane atölyemizde vizyonuna uygun şekilde uygulamaktayız.
ESERLERİMİZ
Osmanlı döneminden bugüne rağbet gören Klasik eserleri yaşatmak ve gün ışığına çıkartmak Sedefhane atölyemizde misyonumuz olarak devam etmekteyiz.

Sedefhane Diyarına Katılmak İçin..

Bizimle irtibata geçin, sanatı ustasından dinleyin...